Центр розвитку ініціатив «ІнСорс» - неприбуткова громадська організація, що є платформою для розвитку та впровадження ініціатив, спрямованих на покращення якості життя на місцевому та регіональному рівні.

  Офіційна дата заснування: 28 грудня 2015 року.

  Передумови створення:

  Свою діяльність громадська організація "Центр розвитку ініціатив «ІнСорс" розпочала як ініціативна група у 2014 році із роботи над створенням вуличних комітетів в селі Великі Загайці Шумського району Тернопільської області.

  У 2015 році результатами діяльності ініціативної групи жителів села Великі Загайці почали цікавитися чимало активних та цілеспрямованих людей із різних населених пунктів Шумщини. Це стало поштовхом для офіційної реєстрації громадської організації «Ініціативна Шумщина», яка спрямовувала свою діяльність на Шумський район Тернопільської області.

  Окрім іншого, однією із основних та найважливіших причин заснування ГО «Ініціативна Шумщина» була низька громадська активність місцевих жителів та мала кількість дієвих місцевих громадських об’єднань.

  У вересні 2018 року членами ГО «Ініціативна Шумщина» було прийняте одноголосне рішення про ребрендинг організації, у результаті чого ГО «Ініціативна Шумщина» змінила назву на ГО “ЦЕНТР РОЗВИТКУ ІНІЦІАТИВ «ІНСОРС», розширила територію та напрямки діяльності.

  Варто зазначиити, що команда Центру розвитку ініціатив «ІнСорс» намагалася в кожен свій проект залучати три сторони (громадськість, представників місцевої влади та приватний сектор), а також вважала, що розвиток громадської активності неможливий без наочної демонстрації успішних прикладів реалізації ініціатив та надання можливості спілкування із реалізаторами цих ініціатив.

  На сьогодні виокремлено такі основні напрямки діяльності Центру розвитку ініціатив «ІнСорс»:

  1.  підвищення громадської активності мешканців невеликих громад, особливо молоді;
  2.  реалізація локальних громадських ініціатив;
  3.  підтримка сільськогосподарської кооперації в регіоні;
  4.  розвиток туристичного потенціалу на місцевому та регіональному рівні.